Дівчата інженери-будівельники, переваги в професії

Дівчата в інженерній справі

Незважаючи на всі стереотипи і косі погляди, дівчата стають затребуваними інженерами, досягають успіху в своїй професійній діяльності, сягають не менших, а іноді і великих висот, ніж чоловіки.

Дівчата інженери

Чи потрібні ринку дівчини-інженери?

Технічні спеціальності з'явилися в XIII-XVI століттях, коли люди почали активно проектувати зброя і механізми для військових дій. Згодом ця сфера розвивалася, видозмінювалася, ставала все більш затребуваною. В СРСР професія інженера вважалася особливо престижною, але після розпаду Радянського Союзу виникла мода на гуманітаріїв.

В результаті ринок праці виявився перенасичений працівниками з гуманітарною освітою, їм стало складно знаходити гідну роботу. Тим часом технічні професії виходять на перший план. Наприклад, грамотні фахівці з проектування та монтажу систем опалення, вентиляції, кондиціонування зараз просто нарозхват.

Дівчата будівельники

Математичний склад розуму зустрічається у жінок не менше, ніж у чоловіків, тому і фахівці з них виходять цілком гідні. Дами вже неодноразово підтвердили на практиці свою спроможність в інженерній справі. Більш того, у дівчат є певні переваги, які роблять їх цінними фахівцями:

  • Увага до деталей - чоловік цілком може не помітити те, то вважає дрібницею, а жінка зверне увагу на всі нюанси при складанні проекту або виконанні іншої роботи;
  • Чоловіча політика - це прорив, жіноча - вивірена позиція, слідування встановленим стандартам, і це грає важливу роль в інженерії;
  • Розробка загальної концепції всієї системи краще вдається жінкам з їх творчим началом і умінням бачити всі можливі варіанти, знаходити альтернативи;
  • Дівчата часто більш відповідально підходять до вирішення будь-яких завдань. Це особливо важливо в інженерній справі, де має значення не тільки розробка систем, а й контроль правильності їх монтажу;
  • Жінки дуже раціонально використовують свій час, тому нерідко встигають зробити більше, ніж чоловіки, за той же проміжок часу.

З цих та багатьох інших причин дами-інженери нітрохи не поступаються сильній статі в інженерії. Останнім часом це стало очевидним і для роботодавців. Багато хто навіть намагаються знайти на відповідні посади жінку-співробітницю, хоча раніше в більшості вакансій обов'язковою вимогою був чоловіча стать. Це факт говорить сам за себе.

Жіноче обличчя інженерії

У будь-якій компанії, яка виконує повний комплекс робіт по створенню систем вентиляції, опалення, кондиціонування знайдеться відповідна посада для дівчини-інженера, що володіє необхідними знаннями та навичками.

Так, пані прекрасно проявляють себе на посадах, які передбачають комунікації з клієнтами. Це можуть бути прийом замовлень, коригування проектів та інші подібні моменти. З одного боку, поки що існує настороженість з боку замовників, невпевненість: чи зможе жінка чітко зрозуміти поставлену задачу, необхідність внесення змін, всі технічні аспекти. З іншого - ця невпевненість дуже швидко проходить, якщо дівчина демонструє грамотність і здатність сприймати, аналізувати інформацію, давати результат.

Багатьом клієнтам значно приємніше спілкуватися з жіночою статтю, навіть якщо мова йде про проектування вентиляційної системи. Дами рідше демонструють свою перевагу в плані розуміння всіх нюансів, вони більш доброзичливі і ввічливі.

Замовником теж не обов'язково виступає чоловік, це може бути і представниця прекрасної статі. І для неї однозначно буде простіше і зручніше пояснювати свої побажання і зауваження дівчині. Ось чому в плані комунікації з клієнтами жінки-інженери часто здатні дати фору чоловікам.

Не варто забувати і про такий момент, як невдоволення клієнтів. В цьому випадку дипломатична дівчина значно швидше знайде спільну мову з замовником, зможе домовитися, знайти компромісне рішення. Результат: позитивний імідж компанії, її гідна репутація, що дуже важливо в будь-якій сфері діяльності.

Для середньостатистичної жінки цілком звично діяти в режимі багатозадачності: вивчити з молодшою ​​дитиною вірш для дитячого ранку в саду, допомогти старшому з алгеброю, встигнути в магазин, приготувати вечерю до приходу чоловіка і зробити ще тисячу невідкладних справ. Так уже влаштоване життя, що дівчата стикаються з таким графіком практично щодня.

Не дивно, що у них чудово виходить працювати в режимі авралу, наприклад, коли проект потрібно було здати ще вчора. Стресостійкість - ще одне незамінне якість жіночої статі, яке істотно допомагає в роботі: приймати правильні рішення в нештатних ситуаціях жінкам зазвичай простіше, ніж чоловікам.

Найчастіше дівчата побоюються здобувати фах інженера незважаючи на те, що заробітні плати в цій сфері досить високі, а знайти роботу не надто складно. Основна причина - неоднозначне ставлення чоловіків-колег і начальства. Насправді і керівництво, і співробітники протилежної статі дуже швидко змінюють свою думку про те, що дівчатам в інженерії не місце, як тільки бачать реальні результати роботи.

Часи, коли інженерія вважалася суто чоловічою галуззю, відходять у минуле. Сьогодні ця професія стала цілком престижною і вже не має на увазі чіткого гендерного поділу. До того ж пані стають справжньою окрасою чоловічого колективу і вміють створити в ньому комфортну обстановку.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 14.04.2021
Інші статті по темі
Инженерные системы

Інженерні системи в Україні - Електропостачання, Теплопостачання, вентиляція і кондиціонування, водопостачання і каналізація, Газопостачання, Зовнішнє освітлення, Зв'язок і охоронні системи.

Читати далi
Проектирование и монтаж инженерных систем

Кваліфікований персонал з великим досвідом і відповідальним ставленням до свого ремесла, виконає проектування і монтаж інженерних систем в Україні. Ціни і вартість послуг можна дізнатися після отримання технічного завдання.

Читати далi
Инжиниринговая компания Украина

Основним завданням інжинірингової компанії «Євроклімат-сервіс» є надання повного пакета комплексних послуг у сфері кондиціонування, опалення і вентиляції.

Читати далi
Зарплата монтажника систем ОВК в Україні 400-1200USD в міс.

Монтажник систем опалення, вентиляції, кондиціонування повітря - досить затребуваний фахівець на сучасному ринку праці. Зарплата, оклад, опис та обов'язки посади.

Читати далi
Как выжить на стройке в Украине? Смертельные случаи и их последствия.

Будівельний майданчик, це місце підвищеної небезпеки для співробітників монтажних організацій, тому контроль з боку охорони праці, є життєво важливою і відповідальною процедурою в Україні.

Читати далi
.....