Як вижити на будівництві в Україні? Смертельні випадки і їх наслідки.

Смертельні випадки на будівництві і їх наслідки

Найбільший галуззю економіки будь-якої країни, без сумніву, є будівельна сфера, з високими темпами зростання в швидко розвиваються. Незважаючи на високий попит на різні будівлі і споруди, саме будівництво вкрай травмоопасно і існує безліч причин і фактів, які виступають в ролі прямого підтвердження.

Найпоширеніші причини

Наявні статистичні дані говорять про те, що близько 21% від всіх співробітників, задіяних в будівельній сфері, рано чи пізно стикаються з важкими нещасними випадками, які до 70% від загального числа завершуються летальним результатом.

На тлі цього компанії, а також і сама держава розробляє безліч профілактичних заходів для стабілізації ситуації, і вже зараз намічається тенденція щодо зниження загальної кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками.

Серед причин, здатних пояснити велику кількість подібного роду подій можна виділити наступні:

  • Низький рівень кваліфікації співробітників і недостатня кількість їх навчання правилам безпеки.
  • Застаріле або несправне технічне обладнання.
  • Систематичне порушення чинних правил в галузі охорони праці.

Ще однією відмінною рисою більшості будівництв можна назвати підвищену плинність кадрів, на відміну від, наприклад, різних промислових областей. Дуже часто змінюється як основний персонал, так і різноробочі, причому до їх кваліфікації пред'являються вкрай низькі вимоги. Саме цей факт, на думку більшості фахівців і провокує велику кількість нещасних випадків. Такі співробітники, як правило, нехтують засобами індивідуального захисту і загальними правилами безпеки.

На другому місці за рівнем негативного впливу є організаційний фактор. Далеко не кожна компанія приділяє достатню кількість уваги правильному навчання персоналу, особливо, якщо мова йде про правила охорони праці. Також, на превеликий жаль, спостерігається ситуація з неправильною організацією робочого місця, наприклад, при роботі на великій висоті через стислі терміни не завжди приділяють увагу монтажу надійного і безпечного огорожі. Частина нещасних випадків пов'язана і з несправною технікою, яка не проходить своєчасного технічного обслуговування і ремонту.

Незважаючи на все перераховане вище, близько 70% всіх зафіксованих випадків обумовлено саме відсутністю нагляду, несправністю використовуваного інвентарю і обладнання, порушеннями в технологічних процесах і т.п.

  

Найпоширеніші смертельні нещасні випадки

На першому місці цілком логічно знаходиться падіння з висоти, на яке припадає близько 32% від усіх зафіксованих фактів. У число об'єктів, які стикаються з подібною ситуацією, відносяться багатоповерхові будинки, дамби та інші висотні об'єкти.

Наслідки нещасних випадків на будівництві

Говорячи про наслідки високого травматизму на будівельному об'єкті краще докладно зупинитися на моментах, що мають пряме відношення до компаній, оскільки для працівника вони очевидні (тривале відновлення, отримання інвалідності, смерть).

Отже, компанія, у якої спостерігається високої відсоток нещасних випадків з летальним результатом, може зіткнутися з такими негативними наслідками:

  • Заборона на проведення робіт.
  • Простої, пов'язані з необхідністю усунення виявлених проблем в області дотримання правил безпеки.
  • Зниження кількості постійних клієнтів.
  • Підвищена плинність кадрів, значно ускладнює якісне навчання персоналу.
  • Судові тяжби з родичами постраждалих або загиблих, якщо доведено, що провини працівника в нещасному випадку не було.

При цьому, кожен співробітник повинен пам'ятати про те, що відповідальність за власне життя і здоров'я в першу чергу лежить на ньому. Якщо ви бачите, що роботодавець не хоче дотримуватися навіть мінімальний перелік вимог, і умови праці вкрай небезпечні, ви маєте повне право відмовитися від виконання робіт і вимагати надання нормальних умов, відповідних чинній законодавчій базі.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 04.05.2021
Інші статті по темі
Инженерные системы

Інженерні системи в Україні - Електропостачання, Теплопостачання, вентиляція і кондиціонування, водопостачання і каналізація, Газопостачання, Зовнішнє освітлення, Зв'язок і охоронні системи.

Читати далi
Проектирование и монтаж инженерных систем

Кваліфікований персонал з великим досвідом і відповідальним ставленням до свого ремесла, виконає проектування і монтаж інженерних систем в Україні. Ціни і вартість послуг можна дізнатися після отримання технічного завдання.

Читати далi
Инжиниринговая компания Украина

Основним завданням інжинірингової компанії «Євроклімат-сервіс» є надання повного пакета комплексних послуг у сфері кондиціонування, опалення і вентиляції.

Читати далi
Зарплата монтажника систем ОВК в Україні 400-1200USD в міс.

Монтажник систем опалення, вентиляції, кондиціонування повітря - досить затребуваний фахівець на сучасному ринку праці. Зарплата, оклад, опис та обов'язки посади.

Читати далi
Девушки инженеры-строители, преимущества в профессии

Традиційно існують «жіночі» та «нежіночі» професії. Дівчата інженери та дівчата будівельники - багато хто відносить до другої групи інженерію, хоча прекрасна половина людства цілком успішно доводить протилежне.

Читати далi
.....