Установка та постачання теплових насосів для будівель та підприємств в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua
Теплові насоси – обладнання, яке потребує особливої уваги не тільки під час експлуатації, обслуговування, але й при монтажі. Варто зауважити, що якщо при установці та підключенні допустити найменші помилки, то це негативно вплине на функціонування, ефективність та термін служби.
Особливості монтажу
У такій роботі дуже важливо враховувати той момент, що під час функціонування теплового насоса температура теплообмінника зовнішнього блока різко знижується. Це відбувається з тієї причини, що довкілля віддає свою теплоту фреону. У вуличного повітря є певний показник вологості, що провокує кристалізацію парів води, періодичне утворення інею. Для його видалення має бути активована система відтайки. Вода, що стояла, буде стікати в порожнину піддону, виводитися назовні через дренажний отвір. На піддоні блоку і нижній частині теплообмінника є підігрів, але під дном блоку часто накопичується льоду - замерзла вода. Тому слід звернути увагу на такі моменти.
- Під час встановлення зовнішнього блоку теплового насоса потрібно перевірити те, щоб дренажний отвір на піддоні та простір, розташований під ним, не були закупорені дрібним сміттям або будівельним пилом.
- Рівень розташування зовнішнього блоку залежить від цього, наскільки високо формуються снігові маси лежить на поверхні землі під ним. Конструкція повинна бути розміщена набагато вище за цю позначку, щоб лід і сніг не закупорювали дренажний отвір.
- Заборонено встановлювати зовнішні блоки кількох насосів один над одним. Під час активації режиму відтавання верхнього корпусу може постраждати нижній, оскільки він буде просто залитий водою. Це призведе до серйозних поломок, а можливо, і до замикання.
За межами міста показник природного звукового фону набагато нижчий, ніж у межах населеного пункту. Взимку, переважно в нічний час, коли настають сильні заморозки, в той момент, коли насос функціонує на повну потужність, можливе утворення підвищеної вібрації та шуму, що завдає чималого дискомфорту тим, хто знаходиться всередині будівлі. Відповідно, ще на етапі монтажу потрібно:
- розміщувати зовнішній блок приладу на окремій металевій підставці поруч із зовнішньою стінкою, крім застосування стінових кронштейнів;
- встановлюючи апарат на стінових кронштейнах використовувати спеціальні віброопори.
Додаткові моменти
Основним завданням теплового насоса є опалення будівель. Відповідно, необхідно завчасно вживати заходів, здатних запобігти несанкціонованому зниження ефективності в умовах низької температури повітря зовні будівлі.
- Міжблоковий трубопровід утеплюють за допомогою високоякісної теплоізоляції. Товщина стінки має бути як мінімум 9мм.
- Оптимальний показник довжини міжблочних комунікацій – 7 метрів, але не менше ніж 5.
- Траса руху холодоагенту, розміщена зовні будівлі має бути мінімальною.
- Потрібно встановлювати захисні козирки, вітрові планки.
- Потрібно зробити заземлення обладнання.
- Так як силове живлення, що надходить на зовнішній корпус захищене спеціальним пристроєм під назвою ПЗВ, те, щоб виключити навантаження системи, загоряння та наслідки, до яких воно призводить, потрібно відразу вибирати високоякісне потужне ПЗВ, що має високе значення диференціального струму.
Теплові насоси найінтенсивніше експлуатуються саме при негативних температурах. Іншими словами, вони працюють у несприятливих умовах. Саме з цієї причини до такого обладнання та його монтажу виставляють максимально жорсткі вимоги.
Установка та постачання теплових насосів для будівель та підприємств в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua
Дата публікації: 12.11.2021