Пластинчастий рекуператор

Консультація і замовлення рекуператорів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


Пластинчастий рекуператор

Конструкції, призначені для обміну або передачі тепловою енергією між двома середовищами, називаються рекуператорами. Найбільшого поширення набули пластинчасті рекуператори, які відмінно зарекомендували себе в вентиляційних системах промислових будівель і споруд, побутових приміщень, а також торгових та розважальних центрів.

Принцип дії пластинчастих рекуператорів

Пластинчастий рекуператор забезпечує ефективний повітрообмін і кондиціонування зі створенням комфортного мікроклімату всередині приміщення. Вуличний повітря потрапляє в приміщення в підігрітому вигляді, забезпечуючи свіжість, але не значне зниження температури, що особливо актуально для великих промислових цехів, складів і торгових центрів.

Завдяки унікальній конструкції, холодні вуличні повітряні потоки і відпрацьований тепле повітря з приміщення одночасно рухаються в протилежних напрямках через пластинчастий рекуператор, не змішуючись між собою. Повітряні потоки поділяють спеціальні теплопередающие пластини, через що пристрій одержав свою назву.

Через що розділяють пластини відбувається передача тепла від використаного повітря потокам свіжих повітряних мас. Тому навіть в дуже холодний період року крижаний вуличне повітря подається всередину в підігрітому вигляді, що забезпечує комфортне перебування людей у ​​приміщенні, значно знижує витрати на обігрів.

Унікальність конструкції дозволяє не тільки передавати тепло від використаного повітря свіжому повітряному потоку, а й виробляти приховану теплову енергію. При конденсації рідини з відпрацьованої повітряної маси виробляється додаткове тепло, яке також віддається входить холодному повітрю, додатково збільшуючи його температуру.

Області застосування пластинчастих рекуператорів

Завдяки унікальним властивостям пластинчасті рекуператори часто встановлюються в вентиляційних системах:

 • Адміністративних будівель і офісів;
 • Торгових і розважальних центрів;
 • Спортзалів і басейнів;
 • Складських приміщень;
 • Промислових цехів.

Велика розмаїтість моделей дозволяє вибрати відповідну конструкцію, враховуючи архітектурні особливості будівлі, його призначення.

Основні переваги пластинчастих рекуператорів

Ретельно розроблені моделі пластинчастих рекуператорів мають незаперечні переваги:

 • Високий ККД;
 • Низький рівень споживання енергії;
 • Простота монтажу та обслуговування;
 • компактність;
 • Низький рівень шуму;
 • Тривалий термін безперебійної служби;
 • Доступні ціни.

Технічні особливості та види пластинчастих рекуператорів

Принцип роботи конструкції полягає в передачі теплової енергії від потоку одного носія іншому без їх змішування. Для цього використовуються теплообмінники, які найчастіше виготовляють з:

 • Нержавіючої сталі;
 • алюмінію;
 • пластика;
 • Полимеризованной паперу.

Теплообмінники з нержавіючої сталі застосовуються у вентиляційній системі будівель і споруд хімічної, нафтопереробної, фармацевтичної, харчової та важкої промисловості. Нержавіюча сталь володіє унікальними властивостями, при контакті з агресивними середовищами і екстремальними температурами, вона з легкістю витримує розпечені потоки газів.

Пластинчасті рекуператори з нержавіючої сталі в промислових приміщеннях і виробничих цехах великої площі забезпечують ефективний повітрообмін, необхідний стандартами охорони праці та технологічного процесу. При цьому наголошується колосальна економія енергоресурсів, що витрачаються на обігрів виробничих приміщень.

Алюмінієві теплообмінники використовуються досить часто, мають високий коефіцієнт теплопередачі. Алюміній не піддається корозії, виключає утворення запахів, використовується у виробництві побутових і промислових рекуператорів. Такі рекуператори відмінно забезпечують повітрообмін в великих торгових і розважальних центрах, адміністративних будівлях, промислових цехах, складських приміщеннях.

Теплообмінники з пластика не поступаються своїми характеристиками алюмінієвим виробам, але мають меншу вагу. Однак використовуються переважно в виробництві побутових рекуператорів.

Паперові теплообмінники вважаються екологічно чистими, мають високу ефективність, але не можуть бути використані для приміщень з високою вологістю і агресивними середовищами.

Для підвищення тепловіддачі пластини в рекуператорах роблять рифлені, збільшуючи площу контакту з повітряними потоками.

Великий вибір представлених пластинчастих рекуператорів дозволяє придбати за привабливою ціною пристрій, що забезпечує ефективний повітрообмін приміщення з регулюванням температури і вологості в ньому.

Консультація і замовлення рекуператорів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua

 
Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 28.09.2021
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
Вентиляция газовой котельной

Вентиляція газової в котельні кімнаті. Проектування і пристрій.

Читати далi
.....