Принцип роботи поршневого компресора

Компресор необхідний, щоб стискати холодильний агент від стану кипіння до випаровування. Під цією деталлю слід розуміти одну з головних частин холодильного обладнання. Крім іншого, пристрій і принцип роботи поршневого компресора має на увазі відсмоктування пару з випарника. Це необхідно для досягнення температури випаровування хладагента, а також зниження його тиску. В результаті цього нагнітається конденсатор. Завдяки всім цим діям забезпечуються оптимальне середовище, щоб газ став щільніше.

Робота поршневого компресора вимагає повного відсмоктування пара. Це - головна умова, щоб температура знизилася, а в випарнику утворилася температура кипіння. Пар з'являється в результаті прийняття тепла від середовища, яке його охолоджує. З цієї причини продуктивність випарника і компресора повинні бути рівні.

Про продуктивність

Щоб зрозуміти, як працює поршневий компресор, потрібно розглянути його продуктивність. Ефективність роботи холодильної деталі на відміну від газової - це не тільки маса і обсяг пара, які всмоктуються за певний час. В ефективність враховується холодопродуктивність агрегату. Тобто значення має обсяг тепла, який сприймається за конкретну кількість часу.

Температурні показники і тиск

Пристрій поршневого компресора передбачає всмоктування холодильного агента у вигляді пари. Останній відправляється при невисоких температурах і тиску від випарника. Після цього здійснюється його стиснення. Одночасно підвищується температура і тиск холодоагенту, який прямує до конденсатора. Можливі різні вимоги до функціонування обладнання. На завершальному етапі роботи обладнання тиск пари може становити від 15 до 25 атмосфер. При цьому температура досягає від 70 до 90 градусів за Цельсієм.

Характеристики поршневих компресорів - це обсяг холодоагенту плюс ступінь його стиснення. Рівень стиснення виражається в співвідношенні граничного тиску на виведенні до його ж максимального рівня на вході.

Основна класифікація та відмінності між видами

У холодильних установках використовується один з двох видів компресорів:

  • гвинтові, спіральні SCROLL, ротаційні;
  • поршневі.

Якщо говорити про таку річ, як поршневі компресори, принцип роботи цих виробів полягає в зворотно-поступальних діях для здавлювання і втягування холодильного агента. У випадку з першим видом, то тут той же результат досягається за рахунок обертання пластин, гвинтів, спіралей.

Поршневий компресор - Фото 3

Відмінності в конструкції обладнання

Останнім часом конструкція поршневого компресора придбала максимальну популярність. Вона може бути виготовлена ​​в різних модифікаціях. За характеристиками конструкції деталі і особливостям мотора компресори бувають:

  • відкриті;
  • напівгерметичні;
  • герметичні.

В обладнанні відкритого типу мотор розміщений зовні. За рамки корпусу виведений вал з необхідними сальниками. Двигун з компресором з'єднується безпосередньо або через трансмісію.

Напівгерметичними обладнання має на увазі закритий тип конструкції. Компресори безпосередньо з'єднуються, плюс розташовуються в одному розбірному контейнері по горизонталі. Їх потужність знаходиться в діапазоні від 30 до 300 кВт. Якщо має місце пошкодження, двигун витягують, щоб отримати доступ до ушкоджених елементів. Така техніка часто використовується в техніці середньої і максимальної продуктивності.

Герметичні компресори разом з двигуном знаходяться в одному закритому корпусі. У такої техніки потужність не перевищує 35 кВт. Часто застосовуються в обладнанні малої, а також середньої продуктивності.

У герметичному і напівгерметичними поршневому компресорі принцип роботи полягає ще й в охолодженні електродвигуні. Це відбувається шляхом застосування того ж всмоктується холодоагенту.

Як налагодити потужність обладнання?

Потужність обладнання регулюється шляхом режиму пуску і стопа. Також можлива плавна налагодження швидкості обертання обладнання. Часто використовується спеціальне оснащення під назвою інвертор.

Якщо мова йде про напівгерметичними техніці, то там потужність може регулюватися перепуском газу з виходу на вхід. Також можливе закриття декількох циліндрів або закриття клапана, який всмоктує.

Також принцип роботи поршневого компресора має на увазі використання однофазних з конденсаторним спуском або трифазні електромотори. Це необхідно для приводу деталі. Вибір конкретного двигуна визначається потужністю.

У безмасляного поршневий компресора принцип роботи передбачає невеликі недоліки. Можливі пускові навантаження, плюс тиск пара холодильного агента. З цієї причини фахівці впевнені, що у мотора повинен бути запас продуктивності, щоб запустити компресор. Також повинна бути в наявності акустична захист. Вона дозволить мінімізувати ступінь гучності.

Захист від поломок

У компресора поршневого принцип роботи полягає в тому, що число запусків може бути критичним. Воно впливає на його експлуатаційний період. З цієї причини в ході пуску можливо дуже багато відмов. З цієї причини система управління обладнання обмежує періоди між повторними пусками техніки, а також між стопом і новим пуском. У поршневого компресора принцип дії передбачає, що між зупинками має пройти, принаймні, кілька хвилин. Це вбереже техніку від виходу з ладу.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 13.02.2019
Інші статті по темі
Принцип работы спирального компрессора

Щоб розібратися краще в тому, який принцип роботи спірального компресора, потрібно знати загальні відомості про його схему. Принцип роботи спірального компресора

Читати далi
Взаимозаменяемые фреоны и масла

Взаємозамінні фреони і масла - що потрібно знати і що враховувати при заміні

Читати далi
Принцип работы винтового компрессора

Щоб розібратися краще в тому, який принцип роботи гвинтового компресора, потрібно знати загальні відомості про його устройстве.Прінціп роботи гвинтового компресора

Читати далi
Температуры кипения Фреонов

Таблиця температури кипіння фреонів, їх властивості та особливості. Безпечні і шкідливі фреони для атмосфери. Різноманітність і види фреонів.

Читати далi
.....