Припливно-витяжна вентиляція в курнику для вирощування здорової птиці

Наш телефон в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


 

Вентиляція курятника: навіщо потрібна і способи організації.

Для успішного розведення птиці потрібен комплексний підхід. Крім організації приміщень, надання годування і догляду, в місцях утримання курей необхідно створити сприятливий мікроклімат. Умови повітряного середовища безпосередньо впливають на інтенсивність росту, здоров'я і продуктивність мешканців птахоферм.

В курнику необхідно підтримувати оптимальні значення температури і вологості, видаляти забруднене пилом, аміаком і неприємними запахами повітря. Також в приміщення необхідно подавати чистий і свіжий вуличне повітря.

Продумане вентилювання курника дозволить створити належні умови за змістом домашньої птиці. Багато власників птахоферм економлять на системах вентиляції, що призводить до уповільнення росту, низькою несучості, слабкому здоров'ю і навіть масового падежу курей. Тому як великі птахофабрики, так і невеликі фермерські пташники повинні оснащуватися відповідним обладнанням.

Вентиляция курятника

Навіщо потрібна вентиляція в курнику

Кури повинні міститися при температурі повітря не менше 16˚С в зимовий період року. Для курчат комфортної вважається температура 28-30˚С. Відносна вологість повітря для всіх видів пернатих повинна знаходитися в діапазоні 60-80%. Рухливість повітря в зонах перебування птиці - в межі 0,3-0,7 м / с.

При цьому повітряні потоки необхідно розподіляти якомога рівномірніше в об'ємі приміщення. Слід уникати серйозних протягів і мертвих зон. Повітрообмін повинен становити близько 1 м3 / год взимку і до 5 м3 / год влітку на кожен кілограм живої ваги птиці. Саме вентиляційна система птахоферми відповідає за забезпечення всіх цих параметрів повітря.

Вентиляція в курнику також вирішує наступні завдання:

видалення шкідливих домішок в повітрі пташника (пари отруйного аміаку, вуглекислий газ, гази від розкладання продуктів життєдіяльності); приплив чистого вуличного повітря; витяжка надлишкових тепло- і вологовиділення; запобігання будівельних конструкцій будівлі від передчасного руйнування (від цвілі, грибків, замокання); видалення неприємних запахів; обігрів приміщень (при повітряному опаленні).

Вентиляция в курятнике

Способи організації системи вентиляції в курнику

У невеликих домашніх курятниках допускається використання природної вентиляції. Така система складається з припливних решіток в двері і витяжних труб в перекритті будівлі. Для зовсім невеликих приміщень площею близько 10 м2 над сідалом монтують витяжну трубу діаметром 200 мм. Вона проходить через покрівлю і підноситься над нею на 1-1,5 м. Припливну трубу розташовують далеко від сідала. Її опускають на відстань 0,2-0,3 м від підлоги. Вона також розташовується вертикально і виводиться через покрівлю.

У господарствах більших масштабів використовується примусова приточно-витяжна вентиляційна система. Механічна вентиляція курника виконується за однією з таких схем:

Традиційна схема передбачає подачу чистого повітря за допомогою вентиляційних каналів, які розташовуються в покрівельному перекритті будівлі птахоферми. Приплив повітря забезпечується за рахунок роботи витяжних вентиляторів, які створюють в приміщенні розрідження. Витяжні осьові або відцентрові вентилятори розташовуються на зовнішніх стінах будівлі. Тунельна схема відрізняється від традиційної тим, що припливні отвори розташовуються в стінах будівлі. Витяжні вентилятори при цьому розміщуються на одній з торцевих стін на видаленні від припливу таким чином, щоб повітря перед видаленням пройшов через весь ангар. Припливно-витяжна вентиляція є оптимальним рішенням для великих птахофабрик. Свіже повітря очищається, нагрівається або охолоджується і подається через повітроводи і розподільні решітки. Витяжка може здійснюватися за допомогою осьових вентиляторів в стінах будівлі.

Монтаж вентиляции курятника

Інжинірингова компанія «Євроклімат-сервіс» надає послуги з розробки проектної документації, комплексному постачанні, пусконаладке, обслуговування, ремонту та монтажу систем вентиляції. Наші фахівці мають багатий досвід в оснащенні птахофабрик, тваринницьких комплексів, сільськогосподарських підприємств вентиляційним обладнанням. Ми працюємо на ринку України з 2007 року і за цей період здали в експлуатацію понад 400 комерційних і промислових об'єктів.

«Євроклімат-сервіс» працює безпосередньо з провідними світовими виробниками вентиляційного обладнання, тому пропонує клієнтам чесні доступні ціни, оригінальне якість продукції, високий рівень сервісу і можливість оплати з відстрочкою платежу.

Гарантія на обладнання становить від 2 до 5 років, на монтажні роботи - 3 роки. Телефонуйте нам вже сьогодні або залишайте заявку на сайті - ми допоможемо обладнати ваш об'єкт сучасної енергоефективної системою вентиляції. При комплексної реалізації проекту ми заощадимо вам до 30% бюджету.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 11.02.2021
Інші статті по темі
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
Вентиляция газовой котельной

Вентиляція газової в котельні кімнаті. Проектування і пристрій.

Читати далi
Сервисное обслуживание и ремонт приточно-вытяжных установок

Ціна на обслуговування приточно-витяжних установок в Україні. Які роботи проводяться при обслуговуванні? Як часто ламається обладнання і хто його повинен лагодити?

Читати далi