Промислові вентилятори: купити з установкою

Постачання та монтаж вентиляторів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


Промислові вентилятори

Як і натякає назва, це обладнання затребуване зовсім не для житлових приміщень або комфортабельних офісів. Промислові вентилятори працюють там, де повітрям часто можна дихати через пил, хімікатів або позамежної для людини температури. Щоб в таких умовах можна було працювати як мінімум в засобах індивідуального захисту, треба викачувати з робочих місць забруднене повітря і постачати свіжий.

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних. Вони проектуються спочатку для забезпечень нормативних умов праці. Також варто згадати, що вентилятори промислового призначення нерідко входять в комплектацію систем повітрообміну лікарень, великих громадських та комерційних об'єктів - там, де великі площі і багато людей. Саме потужні вентилятори стають «серцем», найважливішою частиною таких систем, задаючи ритм роботи і визначаючи продуктивність всього контуру.

Класифікація промислових вентиляторів

Їх кілька, за різними ознаками. Наприклад, за силою нагнітання всі промислові вентилятори розділені на 3 групи: низького, середнього або високого тиску. Перша група дає потік повітря з напором до 1 кПа і шумить менше всіх. Середній рівень - це потік з напором 1-3 кПа, такі вентилятори ставлять всередині або зовні цехів, інших об'єктів. Найпотужніші агрегати здатні нагнітати повітря з напором понад 3 кПа та ставляться тільки зовні, тому що занадто сильно шумлять (хоча це не єдина причина).

Особливості пристрою промислових вентиляторів

Є агрегати для припливної вентиляції або витяжної. У першому випадку треба нагнітати в приміщення свіже повітря, а в другому - видаляти відпрацьований, в т.ч. з небезпечними і / або шкідливими домішками. А ось конструкцій вентиляторів відомо чимало: радіальні, осьові, канальні, дахові. Радіальні ще називають відцентровими - у них робоче колесо з лопатями жене повітря по корпусу в формі спіралі. Причому обертання може бути в обидва боки, але лопаті завжди зігнуті в зворотну сторону.

Осьові моделі мають корпус в формі циліндра, а лопаті там орієнтовані радіально і зафіксовані під кутом, для осьової подачі без радіального переміщення. Такі вентилятори затребувані через рекордне ККД при порівняно невеликих габаритах. У свою чергу, канальні агрегати ставляться в повітроводи однойменної вентиляції (теж канальної) - тому мають круглу або прямокутну форму, а на торцях оснащуються фланцями або ніпелями.

І нарешті, дахові вентилятори за замовчуванням входять в комплектацію безканальних витяжних систем. Ставляться на покрівлю будинків, часто в отвір. Виводять відпрацьоване повітря вгору.

Коротенько про спеціалізованому обладнанні

Як вище згадувалося, промислові вентилятори нерідко видаляють повітря з різними домішками. Загальнообмінні моделі, припливні і витяжні, випускаються для виробничих потреб в загальнопромисловому виконанні. А ще є ряд категорій вентиляторів з практично унікальними особливостями: пилові, для димовидалення, шахтні, теплостійкі, із захистом від корозії або детонації.

Не вдаючись з технічно точні визначення і подробиці, можна легко орієнтуватися по цим базовим описам. Наприклад, пилові вентилятори дуже ефективно видаляють повітря з пилом і схожими домішками - дрібною стружкою, тирсою і т.п., в кількості до 1 кг / куб.і. Відповідно, моделі для видалення дами витягають продукти горіння в разі пожежі, полегшуючи евакуацію і протипожежні заходи.

Одними з найпотужніших є шахтні агрегати, що забезпечують циркуляцію повітря на гірничодобувних підприємствах, а також в тунелях, метро. Для експлуатації в місцях з ризиком вибуху використовується обладнання у вибухозахищеному виконанні - часто в приміщеннях, з безпосередньо вибуховими речовинами або з ризиком утворення схильних до детонації сумішей, зміни умов з ймовірністю детонації.

Для використання у вологих умовах або на хімічному виробництві затребувані агрегати з захистом від корозії - у них всі металеві деталі зазвичай із сортового нержавіючої сталі. І для відводу гарячого або холодного повітря (від -40 до + 200˚C) потрібні вентилятори, здатні працювати в такому режимі - тобто з жароміцних металевими деталями.

Потрібен сучасний вентилятор на виробництво? Можна придбати або замовити через https://www.euroclimat-service.ua/, причому з супутніми послугами: доставкою, монтажем, налагодженням, обслуговуванням та ін. Широкий вибір, загальнопромислові і спеціальні моделі в великому діапазоні параметрів, розумні ціни.

Постачання та монтаж вентиляторів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


 

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 10.09.2021
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Вентиляция газовой котельной

Вентиляція газової в котельні кімнаті. Проектування і пристрій.

Читати далi
.....