Роторний рекуператор

Консультація і замовлення рекуператорів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


Роторний рекуператор

В основі цього агрегату теплообмінник з парою каналів - припливним і витяжним. Причому теплообмінник обертається з певною швидкістю. Так відбувається ефективна вентиляція повітря в деякому обсязі (за замовчуванням - в кімнаті). Саме роторні моделі популярні завдяки кільком переваг: у них порівняно високий ККД, економічний режим роботи з можливістю повної автоматизації, немає конденсату.

Наприклад, влітку кондиціонер з таким рекуператором буде менше часу працювати, більш ефективно охолоджуючи повітря. А раз циклів відтавання немає - то і конденсат не з'явиться. Але як і у будь-якої техніки, гідності не обходяться без недоліків. Є свої мінуси і у роторних рекуператорів: наприклад, відносна дорожнеча, рівень шуму, габарити, вимогливість до техобслуговування. Також є ймовірність змішування потоків повітря різної температури. А обслуговування ускладнюється великою кількістю рухомих частин конструкції.

Роторний рекуператор

Технічні тонкощі

Насправді, роторний рекуператор - це не один вид, а скоріше підклас обладнання, в якому давно відомі і активно використовуються різні види пристроїв. Так, сорбційні рекуператори з силікагелем як сорбентом повністю вбирають воду, запобігаючи конденсацію. У епоксидних рекуператорів спеціальне покриття всередині захищає барабан з алюмінію від контакту з агресивними хімікатами - в самий раз для експлуатації в небезпечних умовах: на море або з ризиком контакту з небезпечними речовинами на хімічному виробництві.

Ентальпійного роторні рекуператори ще більш універсальні, ніж епоксидні - у них покриття барабана поглинає не тільки рідини, але і тепло. А ще є конденсаційні - зовсім без покриття барабана, що не відводять конденсат. І звичайно, для біологічного захисту придумані антибактеріальні рекуператори: у них покриття всередині є просочення з антимікробними властивостями, для захисту від 600 відомих патогенів.

Такий вибір дозволяє купити обладнання для потреб і умови. Наприклад, для вживання не на виробництві найчастіше годяться найдорожчі, конденсаційні рекуператори. У місцях з підвищеною вологістю ставлять гігроскопічні агрегати.

Пристрій роторного рекуператора

Схема дії роторного рекуператора зводиться до передачі тепла від теплого повітря холодного, тобто від витягається потоку до припливному. Електропривод і настройки дозволяють вибрати оптимальну швидкість обертання ротора. Основна відмінність пластинчастих рекуператорів від роторних - відсутність електроприводу. Роторні мають більш широкий діапазон налаштувань, не промерзають взимку, більш ефективні для енергозбереження. Зате пластинчасті набагато дешевше.

Зовнішній корпус рекуператора зазвичай являє собою великий сталевий циліндр. Сама габаритна деталь всередині - ротор, за замовчуванням з алюмінію. Ротор - не суцільне виріб, а збірка з гофрованих пластин. Привід з клиноремінною передачею, осьові підшипники, датчик обертання і ущільнювач-ізолятор - комплект невеликий. Якщо модель призначена для експлуатації в жарких умовах, привід монтується зовні корпусу теплообмінника. До речі, теплообмін відбувається за рахунок охолодження розігрітих пластин ротора - їх газом спочатку підігріває, а потім охолоджує в процесі руху.

Вищезазначені види роторних рекуператорів розрізняються по ще одній класифікації - в залежності від області застосування і додаткової комплектації, відповідно. Так, загальний модельний ряд ділиться на три великі групи: стандартні, ентальпійного і високотемпературні. У першому випадку регенератор має кілька секцій (від 4 до 12), для відводу зайвого тепла з перенесенням вологи при відпрацюванні потоку нижче температури конденсації. Ентальпійного рекуператори відводять тепло повністю, а заодно і вологу. Високотемпературні використовуються для виведення дуже гарячого повітря (від + 250˚C і вище).

А ще є і конструктивні відмінності, зрозуміло. Основне - тип виконання: з горизонтальним або вертикальним розташуванням ротора. А взагалі роторні рекуператори як обладнання конкурують не тільки з пластинчастими, але і з камерними, фреон, водяними рецирку-. Головний недолік роторних, крім дорожнечі - великі габарити, через необхідність ємною вентиляційної камери.

Як підвищити ККД рекуператора?

Ефективність такого обладнання завжди була і залишається актуальною донині. Основні способи підвищити ККД давно випробувані на практиці: ретельно герметизувати агрегат, поміняти ізоляцію на більш якісну, збільшити розміри рекуператора, посилити витяжку. Збільшення стосується не тільки габаритів самого рекуператора, а й площі поверхні теплообміну - наприклад, заміна гладких пластин гофрованими або з виштамповкою. А збільшення розмірів камери уповільнює швидкість потоку, що підсилює теплообмін. У свою чергу, посилення тяги теж покращить теплообмін за рахунок диспропорції потоків на вході і виході.

В ідеалі ефективність рекуператора визначається як нагрів припливного повітря до температури витяжного. Чим менше різниця температури потоків - тим вище ефективність рекуперації. Але це без урахування зміни відносної вологості, а точний розрахунок ефективності роблять по повному тепла.

Говорячи про підвищення ефективності обладнання, треба дивитися на питання ширше, не зводячи його до ККД рекуператора. Зрозуміло, що він вигідніше в експлуатації взимку і влітку з різних причин. Але сама наявність рекуператора в системі вентиляції збільшує аеродинамічний опір мережі, хоча і трохи. Зате помітно зросте вартість вентиляції, в т.ч. обслуговування. Хоча ефект рекуперації перекриває ці витрати. Крім того, завжди буде ризик перетікання повітря, що витягається в припливне, що актуально для вентиляції чистих кімнат - тут і стане в нагоді фреоновий рекуператор, або з проміжним теплоносієм.

Консультація і замовлення рекуператорів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 27.09.2021
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
Вентиляция газовой котельной

Вентиляція газової в котельні кімнаті. Проектування і пристрій.

Читати далi
.....