Сервісне обслуговування та ремонт припливно-витяжних установок

Наш телефон для заказу в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


 

Штучна вентиляція набагато ефективніше природною тяги. Припливно-витяжні системи гарантують заданий повітрообмін і швидкість руху повітря. Тоді як природні сили під час антициклонів іноді навіть перетворюються в зворотні, протяг дме зверху вниз. Але ефективність вимагає певних витрат. Необхідно регулярно обслуговувати вентиляційні установки, при виникненні несправностей вчасно ремонтувати.

Як часто проводиться обслуговування?

Бажано оглядати і прочищати обладнання за графіком, не чекаючи, поки виникнуть явні проблеми. Великі і потужні системи на підприємствах рекомендується обслуговувати раз в місяць. За менш значними пристроями досить доглядати в кожному кварталі.

Якщо обладнання працює з перервами, наприклад, вимикається на зиму, краще провести техогляд перед консервацією і відразу після, коли починається сезон експлуатації.

Що входить в сервісні роботи?

У вентиляційних систем багато складових, уваги вимагають як механічні, так і електричні елементи. При наявності складної електроніки додається необхідність перевірки блоку управління, датчиків і реле.

Електрики виконують такі завдання:

  • контроль напруги і фазності джерел живлення;
  • перевірка збереження ізоляції електропроводки;
  • тестування характеристик приводів під час роботи.

Механіки займаються своєю частиною:

  • перевіряють надійність кріплень і всієї конструкції;
  • оцінюють стан лопатей вентиляторів;
  • оглядають приводні ремені, замінюють зношені;
  • зміцнюють або змінюють віброізолятори;
  • чистять решітки та жалюзі.

Несправні фільтри замінюються, засмічені прочищаються. Те ж саме роблять з дренажами, що відводять конденсат. Проводиться обробка теплообмінників спеціальними засобами проти бактерій і грибків.

Ремонт вентиляції приточно-витяжної типу.

Зазвичай ремонтом називають роботи, пов'язані із заміною великих вузлів устаткування або усуненням серйозних порушень в системі. Наприклад, якщо вентилятор перестає працювати, виникає сильний шум і вібрація, помітно погіршуються показники повітрообміну в приміщеннях.

Від ремонтників потрібно знайти неполадку, потім якомога швидше усунути. З огляду на складність пристроїв, з цим справляються тільки досвідчені професіонали. Тим більше, ремонт електрообладнання небезпечний для життя. Для отримання доступу до приводів і проводці потрібен допуск, який видається після спеціальної підготовки.

Іноді для приведення установок в порядок досить щось прочистити, замінити приводний ремінь або поставити нові фільтри. Тоді ремонт перетворюється в строкове, аварійне обслуговування, з мінімальними витратами.

Дорого обходиться заміна електродвигуна, і займає порівняно багато часу. Несправний двигун треба акуратно зняти, встановити новий, міцно закріпити і перевірити в дії. Замість зламаного ставлять точно такий же або абсолютно сумісний аналог. Деякі сучасні моделі цілком замінюють застарілі, і навіть перевершують за технічними характеристиками.

Дізнатися, що потрібно ремонт, буває не так просто. Якщо повністю припинилося проходження повітря по вентиляційних каналах, це легко помітити. Але, скажімо, частковий вихід з ладу обмотки мотора зі зниженням потужності виявити набагато важче. З цієї точки зору важливо мати якісну автоматику з самодіагностикою або контролювати параметри вентиляції датчиками. Тоді проблеми в будинку або на підприємстві швидко виявляються, вчасно проводиться ремонт.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 30.08.2021
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
.....