Тепловий насос повітря-повітря

Постачання та монтаж теплових насосів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua


Теплові насоси повітря-повітря, призначені для формування системи опалення, вважаються найбільш вигідним варіантом, якщо розглядати їх з боку:

 • простоти монтажу;
 • вартості;
 • функціональність.

Звичайно, будь-яке обладнання має певні переваги, недоліки, технічні характеристики та експлуатаційні властивості. З ними варто ознайомитись максимально ретельно, щоб зробити свій правильний вибір і не розчаруватися у витрачених коштах.

сравнение теплового насоса по расходу

Особливості

Теплові насоси повітря-повітря створені таким чином, що вони забирають тепло з повітря, наприклад, зовні будівлі, спрямовуючи його до приміщень. Процес здійснюється у вигляді замкнутого циклу, в якому присутні випаровування, конденсація теплоносія. Насправді система функціонує так.

внутренний длок теплового насоса

 • Тепловим насосом проводиться всмоктування повітря із кімнати всередині будівлі.

 • Повітря нагрівається.

 • Він надходить назад.

В цілому, приплив повітря зовні фактично не відбувається, за умови, що цей момент не реалізований при проектуванні вентиляційної системи.

Вигода застосування

На сьогоднішній день існує кілька способів, що дозволяють отримати оптимальну теплову енергію для обігріву.

 • Газ. Найдешевший варіант.
 • Тверде паливо у вигляді: вугілля, дров, пелетів.
 • Електрика. Найдорожчий варіант.
 • Колектори працюють на енергії сонця.
 • Теплові насоси


Якщо будинок підключено до центральної газифікації, а ціна на таке паливо порівняно невелика, то, природно, варто вибирати такий спосіб і встановлювати потужний газовий котел. Однак, варто пам'ятати про те, що будь-яке паливо має властивість спалахувати, а значить, підвищується ризик отруєння чадними газами при пожежі або може бути завдано серйозних моральних збитків через вибух котельної установки.

Якщо порівняти звичайний електричний конвектор та теплові насоси повітря-повітря, то перші можуть вийти вперед лише за вартістю обладнання та його монтажу. В іншому, оплата за електрику зростає з кожним днем ​​і такі агрегати навряд чи видадуть більше ніж 1кВт тепла на 1кВт електроенергії. Такий вибір роблять тоді, коли немає жодної альтернативи чи бюджету на придбання теплових насосів.

Ефективність повітряних насосів безпосередньо залежить від того, яка різниця між температурою на вулиці та всередині опалювального об'єкта. У певний момент показник може бути таким, що на 1кВт витраченої енергії видаватиметься менше ніж 1кВт тепла. Відповідно, показник енергоефективності буде набагато нижчим щодо конвекторів.

Тепловой насос воздух-воздух   Тепловые насосы воздух-воздух

Переваги

Теплові насоси повітря-повітря мають великий попит. Це цілком виправдано, оскільки пристрої мають чималу кількість плюсів.

 • Простий монтаж.
 • При установці не потрібно прокладання великого теплообмінника по землі або воді.
 • Устаткування можна експлуатувати відразу після підключення.
 • Конструкція не потребує обслуговування, оскільки вона містить мінімальну кількість рухомих елементів, що забезпечує тривалий термін служби.
 • Не встановлюйте систему опалення.
 • Прийнятна ціна порівняно з тепловими насосами ґрунтового та водяного виду.
 • Не потрібно встановлювати бак-накопичувач та інші допоміжні препарати.

Негативні сторони

Перш ніж вибирати теплові насоси повітря-повітря, варто ознайомитись і з негативними сторонами пристрою.

 • Є залежність у енергоспоживання від того, якою є температура повітря зовні будівлі.
 • Існує необхідність встановити резервне джерело тепла на той випадок, якщо настають сильні морози.
 • При сильних заморозках велика ймовірність обмерзання зовнішнього блоку, а при утворенні льоду, його прибирають негайно, щоб цей факт не вплинув на роботу приладу.
 • Зовнішній блок потребує постійного чищення від пилу, бруду.
 • Техніка не функціонує без електрики, отже, при його відключенні, зупиняється подача тепла.

Особливості монтажу

Тепловой насос воздух-воздух   установка тепловой насос воздух-воздух

Щоб придбане обладнання виправдало вкладення та очікування, варто звернути увагу на нюанси установки.

 • Нерідко внутрішні блоки встановлюють так, щоб прогрівання приміщення здійснювалося знизу, а тепле повітря поступово підніматиметься вгору.
 • Насос практично не відрізняється від кондиціонера після того, як саме проводяться монтажні роботи. А саме, як і будь-які кліматичні системи, 1 частина встановлюють усередині будівлі в одному або кількох офісах, а 2 частина монтується зовні об'єкта.
 • Так само, як і кондиціонерам, тепловим насосам необхідні регулярні профілактичні роботи. В середньому достатньо 1 раз на рік прочищати систему, виконувати заміну фільтрів, робити перевірку тиску, а також діагностику щодо виявлення неполадок в автоматиці.

Критерії вибору повітряного теплового насоса повітря-повітря

Нижче наведено два найважливіші моменти, які потрібно взяти до уваги при відборі такої техніки.

Для забезпечення комфортної температури приміщень у зимову пору року, важливим є те, щоб у насоса вистачало потужності для виконання обігріву. Не кожна модель може забезпечити чудову продуктивність, особливо у періоди, коли надворі стоїть низька температура. У продаж надходять установки, які мають коефіцієнт ефективності більше 1кВт при -30С, але їх вартість буде набагато вищою за спрощені варіанти.
Термін служби. Чим потужніший агрегат, тим більше навантажень він отримуватиме навіть за стандартного режиму роботи. Відповідно, у нього буде вищий моторесурс. Теплові насоси повітря-повітря із середньої цінової категорії можуть працювати без проблем протягом 10 років, за умови експлуатації в штатному режимі. Техніка дешевих марок служить 5-10 років, а дорожчі моделі преміум класу зможуть виконувати покладені ними зобов'язання протягом 15-20 років мінімум.

Принцип работы теплового насоса

Найголовніше – це придбати тепловий насос повітря-повітря у перевіреного виробника, щоб воно було зібране з високоякісних комплектуючих, відповідало встановленим стандартам.

Постачання та монтаж теплових насосів в Україні 0800 508 510, дзвінки безкоштовні. Пошта: sales@euroclimat-service.ua

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 10.12.2021
Інші статті по темі
Монтаж тепловых насосов

Монтаж комерційних теплових насосів в Україні, промислових від 100 кВт ціна для будівель, потужні теплові насоси до -25С, встановлення теплових насосів для котельні. Гарантія на 3 роки.

Читати далi
Тепловой насос большой мощности

Тепловий насос великої потужності – ціна залежно від потужності. Вибір теплового насосу в Україні. Як вибрати відповідний тип. Чому замовити індивідуальний проект краще ніж купити готовий насос.

Читати далi
Тепловой насос или газовый котел? Что выбрать? Сравнение, характеристики

Обговорюємо переваги та недоліки теплових насосів і газових котлів. Що ж вибрати тепловий насос або газовий котел і на чому зупинитися при покупці і інвестуванні в свою будівлю. Подробиці в нашій статті.

Читати далi
Тепловые насос для здания

Теплові насоси для будівель. Якісне обладнання. Проєктування і монтаж. Де купити та замовити в Україні?

Читати далi
Купить тепловой насос

Компанія «ЄВРОКЛІМАТ-СЕРВІС» проводить поставку, монтаж, обслуговування і ремонт теплових насосів в Україні. Фахівці високого рівня, якісне обладнання, надійність, стислі терміни виконання замовлення, доступна вартість. Купити тепловий насос в Україні

Читати далi
Тепловой насос воздух-вода

Тепловий насос повітря-вода застосовується для нагріву води на потреби гарячого водопостачання, вентиляції і низькотемпературного опалення будівель. Їх основною перевагою є високоекономічний витрата електроенергії.

Читати далi
Промышленный тепловой насос

Промисловий тепловий насос, де купити в Україні, як вибрати виробника, як замовити з установкою. Призначення і характеристики промислових теплових насосів.

Читати далi
.....