Вентиляція газової котельні

Вентиляція газової котельні

В котельні вентиляція потрібна не тільки, щоб створити комфортний мікроклімат для персоналу і сприятливі умови для техніки. Кисень потрібен для самого процесу горіння палива, крім охолодження нагрітих труб і теплообмінників. І навіть якщо кисню вистачає для згоряння газу, необхідно ще забезпечити безпеку людей, які обслуговують обладнання. При надлишку вуглекислого газу людина може втратити свідомість, з небезпечними для здоров'я наслідками. Становлять небезпеку і невеликі кількості чадного газу, які виділяються при неадекватній налаштування або зносі пальників.

Тому до вентиляції котелень ставлять високі вимоги. За санітарними нормативами, в приміщенні, де знаходиться газовий котел, повинен бути триразовий обмін повітря. Тобто, за годину атмосфера повинна повністю змінитися три рази. Звичайно, повітрообмін відбувається поступово, не порціями в обсязі цілої кімнати. Заміну забезпечує приточно-витяжна вентиляція. Знаючи точні характеристики вентиляторів, легко провести розрахунки, і налаштувати обладнання.

Проектування вентиляційної системи

Головним вихідним параметром є об'єм приміщення, що розраховується дуже просто: множенням довжини на ширину і висоту. Якщо бойлерна має складну форму, складаються окремі прямокутні частини.

Далі варто було б врахувати природну тягу, іноді вносить істотні поправки в повітрообмін. Коли на вулиці антициклон, атмосфера може рухатися зверху вниз. Але через мінливість атмосферного тиску практично неможливо зробити точні розрахунки. Замість цього, забезпечити вентиляцію з деяким запасом. Наприклад, з коефіцієнтом 3,5.

Знаючи, скільки повітря повинен продувати вентилятор в одиницю часу, вибирають обладнання відповідної продуктивності. Продуктивність не дорівнює потужності приводу, вимірюваної в ватах, а розраховується в кубометрах / год або літрах / хвилину.

Якщо максимальна продуктивність значно вище необхідної, що навіть добре, оскільки збільшується доступний запас, потужність вентилятора обмежують.

Економна вентиляція котельні

Обмеження потужності на рівні санітарних норм допомагає економити електроенергію. Також менше зношуються рухливі частини техніки. Найкраще встановити автоматичний блок контролю, який чуйно реагує на показники датчиків. Наприклад, підвищення концентрації вуглекислоти в повітрі призводить до посилення вентиляції. Автоматика сигналізує про порушення, коли неможливо привести ситуацію в норму за рахунок власних ресурсів системи. В крайньому випадку, відключає пальника.

Засоби безпеки передбачені і в конструкції самого котла будь-якої сучасної модифікації. Але об'єднання декількох систем з електронною обробкою даних призводить до найкращих результатів. Скажімо, часткове пошкодження обмоток приводу вентилятора зі зниженням продуктивності (падає швидкість обертання) заздалегідь супроводжується вимиканням котла. Не чекаючи, поки вміст шкідливих газів в повітрі досягне небезпечних значень.

У найбільш просунутих системах з IP-адресою обслуговує обладнання співробітник також отримує дистанційне повідомлення у вигляді СМС на мобільний телефон. Якщо це домашня бойлерна, про неполадки повідомляються власники.

Навіть в найпростіших системах з ручним регулюванням потужності зазвичай передбачено ступеневу зміна швидкості роботи вентилятора. Чим більше ступенів, тим точніше можна відрегулювати обладнання з урахуванням потреб підприємства або мешканців.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 31.08.2021
Інші статті по темі
Монтаж радиаторов отопления

Комплексний монтаж радіаторів в Україні. Ціна за монтаж радіаторів опалення та гарантія. Досвід роботи 10 років. Особливості установки батарей опалення їх характеристики та ціна.

Читати далi
Установка циркуляционного насоса

Установка циркуляційного насоса чиллера, монтаж промислового циркуляційного насоса на гліколь, правила монтажу насоса, як встановити циркуляційний насос котельні, підключення трубопроводів до насоса, для опалення

Читати далi
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Диспетчеризация ИТП

Переваги встановлення системи диспетчеризації ІТП в Україні, прорахунок вартості постачання та монтажу, комплекс послуг із встановлення обладнання. Гарантія на 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
.....