Вентиляція в лазні: рекомендації з облаштування

Вентиляція в лазні: варіанти облаштування та підбір обладнання.

Вентиляція в лазні багато в чому відповідає за комфорт і безпеку знаходяться в ній людей. Тому при будівництві банних об'єктів слід приділяти особливу увагу грамотної організації повітрообміну. У невеликих приватних лазнях часто обходяться природним вентилюванням приміщень. У нижній частині стін влаштовують припливні отвори для надходження свіжого повітря. При цьому зволожене повітря з продуктами згоряння палива печі видаляється через димар або спеціальні дифузори в стелі.

Але при будівництві громадських лазень, саун або великих банних комплексів необхідно влаштовувати механічну припливно-витяжну систему вентиляції. При грамотному підході вентиляція дозволить підтримувати необхідний температурно-вологісний режим і чистоту повітря в приміщеннях.

Навіщо потрібна вентиляція в лазні.

Системи вентиляції в лазнях виконують такі важливі функції:

Подача свіжого зовнішнього повітря. Для забезпечення комфорту відвідувачів та насичення внутрішнього повітря приміщень киснем повітря з вулиці проходить очистку в фільтрах, нагрів і подається в приміщення. Припливне повітря також йде на забезпечення процесу згоряння палива в печах відкритого типу. Видалення продуктів згоряння палива. Частина відпрацьованих газів печі може минути димохід і потрапити до об'єму приміщення. Чадні гази небезпечні для людини і при певних концентраціях можуть призводити до задухи. Тому необхідно забезпечити якісну витяжку. Підтримка оптимальної температури повітря. Припливне повітря може підігріватися і забезпечувати високотемпературний режим парилки. Видалення надлишкової вологи. Рівень вологості в басейні може становити до 70%, в парній - до 85%. Більш високі значення вологості приводять до значного дискомфорту, тому надлишкова волога повинна своєчасно вилучатися. Забезпечення належного спрямування потоків і комфортною рухливості повітря. Рухливість повітря не повинна перевищувати 01-015 м / с в зоні перебування відвідувачів. Запобігання будівельних конструкцій від інтенсивного руйнування. Висока вологість сприяє розвитку цвілі і грибка, які з часом призводять до псування дерев'яних і цементних конструкцій лазні. Щоб волога не потрапляла всередину стін, обшивки та інших конструкцій вона повинна відводитися з приміщення.

Громадські банно-оздоровчі комплекси являють собою великі об'єкти з великою кількістю приміщень. Крім парильних до складу комплексу можуть входити роздягальні, душові, купальні-плавальні басейни, оздоровчі душі, масажні, кімнати відпочинку, тренажерні зали, комори. У кожному приміщенні повинна бути забезпечена належна кратність повітрообміну і температурний режим.

Системи вентиляції на таких об'єктах крім видалення відпрацьованого і подачі свіжого повітря часто виконують функції опалення та кондиціонування. Тому лазневі комплекси обладнуються припливно-витяжними установками.

Вибір обладнання та рекомендації по монтажу.

Для розрахунку потужності вентиляційного обладнання слід розрахувати необхідну кількість повітря. Воно визначається виходячи з обсягу і кратності повітрообміну кожного приміщення.

У парильні кратність повітрообміну становить 5 разів, в роздягальнях - 2,5, в передбаннику - 3, в басейнах - не менше 80 м3 / год на 1 людину, в душових - не менше 50 м3 / год на 1 людину. Підрахувавши обсяг припливу і витяжки, можна вибрати конкретний тип припливно-витяжної установки.

Якщо не передбачається установка ПВУ, то слід підібрати відповідні вентилятори, фільтри, нагрівачі повітря, зворотні і дросельні клапани. Повітроводи для лазні повинні бути виготовлені з оцинкованої або нержавіючої сталі, негорючого пластика. Слід врахувати, що приплив рекомендується подавати в нижню зону, витяжка повинна проводитися з верхньої зони приміщень. Повітроводи слід прокладати з ухилом для можливості видалення сконденсованої вологи самопливом.

Серед виробників вентиляційного устаткування можна порекомендувати такі надійні бренди: Daikin, SystemAir, Vents, Aerostar, Swegon, Mitsubishi Electric, VTS, Веза.

Інжинірингова компанія «Євроклімат-сервіс» спеціалізується на розробці проектної документації, комплексному постачанні, монтажі, пусконаладці й обслуговуванні систем вентиляції та кондиціонування. Ми працюємо з 2007 року і за цей час успішно реалізували під ключ понад 400 складних проектів. Наші фахівці мають величезний досвід в оснащенні підприємств побутового обслуговування, лазень і банних комплексів системами припливно-витяжної вентиляції.

«Євроклімат-сервіс» є офіційним представником більшості провідних світових брендів, тому пропонує клієнтам найнижчі ціни на ринку України і можливість розстрочки оплати. Телефонуйте на гарячу лінію або надсилайте заявку на сайті - ми допоможемо вам якісно і оперативно встановити систему вентиляції для лазні будь-якого типу. При комплексної реалізації проекту нашими силами економія ваших інвестицій складе до 30%.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 14.04.2021
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
.....