Навіщо потрібна і як працює примусова вентиляція

Примусова вентиляція: призначення, різновиди та особливості систем.

Термін «вентиляція» походить від давньоримського слова ventilatio і перекладається з латині як «провітрювання». Природне або механічне провітрювання (циркуляція повітря) дозволяє підтримувати комфортні умови мікроклімату в житлових, громадських і виробничих приміщеннях. У сучасному розумінні організована вентиляція позначає переміщення повітря за рахунок різниці тисків на різних ділянках вентиляційних каналів. Примусова або механічна вентиляція створює рух повітря завдяки роботі вентиляційних установок.

Даний тип вентсистем є найбільш ефективним і поширеним варіантом організації повітрообміну в будівлях різного призначення.

Навіщо потрібна примусова вентиляція

Основним завданням примусової вентиляції є підтримка нормованих параметрів повітря в заданому діапазоні:

температури; відносної вологості; чистоти (кількості забруднюючих речовин в одиниці об'єму); швидкості повітряного потоку в робочій зоні.

Параметри повітряного середовища повинні відповідати вимогам санітарного законодавства і створювати комфортні умови для тривалого перебування людини в приміщенні, безпечного проведення трудової діяльності. Для цього необхідно видаляти забруднене повітря з приміщення і заміщати його зовнішнім, який проходить попередню обробку. Забруднення повітря відбувається за рахунок виділення надлишкового тепла, вологи, газів і парів від людини і обладнання.

Конкретні значення параметрів мікроклімату залежать від призначення об'єкту і визначаються на стадії проектування.

принудительная вентиляция

Де застосовується примусова вентиляція

Системами примусової вентиляції в обов'язковому порядку оснащуються офісні, комерційні та виробничі будівлі:

житлові комплекси, готелі і готелі; бізнес-центри; медичні заклади; торгово-розважальні центри; заклади громадського харчування; громадські будівлі; складські комплекси; підприємства різних галузей промисловості.

Відсутність ефективного вентилювання призведе до неможливості дотримання допустимих санітарно-гігієнічних умов і порушення законодавства України. Співробітники органів санітарного нагляду і інспектори Служби праці можуть накласти великий штраф на власників таких об'єктів і навіть заборонити його експлуатацію до усунення зауважень. Тому пристрій, налагодження та обслуговування вентсистем є важливим питанням інженерного забезпечення будь-якої будівлі.

Різновиди систем примусової вентиляції

Залежно від призначення системи вентиляції можна розділити на дві великі групи:

Витяжні системи відповідають за видалення забрудненого повітря з приміщення і його відведення за межі будівлі. Відпрацьоване повітря забирається через витяжні решітки, які розташовуються у відкритих або прихованих під стелею вентканалах. Перед відведенням в атмосферу гази можуть додатково очищатися. Частина обсягу може безповоротно викидатися, а частина повертатися в приміщення для економії енерговитрат. Припливна система вентиляції забезпечує подачу зовнішнього повітря в будівлю. Перед надходженням в приміщення він може підігріватися або прохолоджуватися, очищатися у фільтрах і зволожувати.

За способом організації повітрообміну також розрізняють такі типи вентиляції:

Загально обмінна вентиляція забезпечує стабільні умови мікроклімату в усьому обсязі робочої зони.
Місцева вентиляція призначена для створення необхідних умов в певних зонах. Найчастіше до неї відносять місцеву витяжку, яка видаляє шкідливі речовини у місць їх поширення (обладнання, зони скупчення газів).
Окремими різновидами вентсистем є аварійна і протидимна вентиляція. Перша відповідає за екстрене видалення небезпечних речовин при аварійних ситуаціях, а друга перешкоджає поширенню пожежі і видаляє димові гази.

Оборудование для приточно-вытяжной вентиляции

Устаткування для припливно-витяжної вентиляції

Серцем будь-якої системи вентиляції є вентилятор. За рахунок обертання крильчатки створюється різниця тисків на вході і виході вентилятора. Завдяки перепаду тисків повітря засмоктується у вхідний патрубок вентилятора і викидається у вихідний отвір. Інший невід'ємною частиною будь-якої вентсистеми є повітроводи, по яких повітря транспортується в необхідному напрямку. Нагрівання і охолодження виробляється в спеціальних теплообмінниках (електричні або водяні нагрівачі, водяні або фреонові охолоджувачі). Очищення повітряного потоку здійснюється за допомогою кишенькових або електростатичних фільтрів. Регулювання потоків і витрат виконується за допомогою клапанів і засувок.

Сучасним ефективним рішенням в області механічної вентиляції є припливно-витяжні установки. Вони являють собою комплектне устаткування, в якому зібрані всі необхідні елементи вентсистеми (вентилятори, фільтри, теплообмінники, рекуператор). Висока сумісність комплектуючих і автоматичне керування дозволяють якісно регулювати параметри мікроклімату при економному витраті енергоресурсів.

Компанія «Євроклімат-Сервіс» спеціалізується на проектуванні, поставці, запуск, обслуговування та монтажу систем вентиляції та кондиціонування. Ми допоможемо якісно і в мінімальні терміни реалізувати проект будь-якої складності при мінімальних витратах. Наша компанія є офіційним дистриб'ютором провідних світових виробників вентиляційного устаткування, тому може запропонувати клієнтам кращі ціни на ринку України і вигідні умови оплати. Гарантія на обладнання становить від 2 до 5 років, на наш монтаж - 3 роки. Телефонуйте до нас прямо зараз або залишайте заявку на сайті - ми допоможемо наповнити будівлі чистим свіжим повітрям.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 10.04.2019
Інші статті по темі
Монтаж воздуховодов

Типи повітроводів та їх особливості у монтажі. Вартість послуги монтаж повітроводів в Україні. Терміни виконання робіт та якість. Гарантія 3 роки.

Читати далi
Рекуператор

Рекуператор теплообмінник для припливно-витяжних установок. Відмінність та застосування різних видів рекуператорів на практиці.

Читати далi
Вентиляция в доме из бруса

Вирішили побудувати або купити будинок з бруса? Розповімо вам зрозумілими словами про вентиляцію в ньому. Природна і примусова вентиляція будинків, на чому зупинитися? Подробиці в нашій статті.

Читати далi
ПВУ

Припливно-витяжна установка, з чого складається і для чого використовується в Україні? Де купити ПВУ і скільки коштує установка? Хто виконує підбір і розрахунок обладнання?

Читати далi
Пластинчатый рекуператор

Призначення пластинчастих рекуператорів, види і характеристики для вентиляції приміщень. Переваги пластинчастих рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Автоматизация вентиляционных установок

Навіщо потрібна автоматизація вентиляційних установок та вентиляційного обладнання? Де купити і хто встановлює в Україні? Призначення і доцільність встановлення щитів автоматики.

Читати далi
Роторный рекуператор

Призначення роторних рекуператорів, види та характеристики для вентиляції приміщень. Переваги роторних рекуператорів для економії ресурсів.

Читати далi
Промышленные вентиляторы: купить с установкой

Як правило, промислові вентилятори використовуються не автономно, а в складі великих і розгалужених систем вентиляції, технічно складних і потужних.

Читати далi
.....