Зарплата монтажника систем ОВК в Україні 400-1200USD в міс.

Зараз будується величезна кількість різноманітних об'єктів, і в кожному з них необхідно встановити системи, які забезпечать нормальну циркуляцію повітря і підтримання оптимальної температури. Саме для цього і залучають таких фахівців.

Кваліфікація монтажника ОВК

Вимоги до монтажникам ОВК вказані в професійному стандарті. Залежно від кваліфікації, працівник може виконувати функції:

  • Підготовки до монтажу відповідних систем;
  • Контролю установки комплексів ОВК;
  • Перевірки працездатності встановлених систем.

Кваліфікація працівників в кожному випадку буде різною. Так, підготовчими роботами займаються монтажники 2-3 розрядів, безпосередньо монтажем - 3-4 розрядів. Контроль роботи систем зазвичай довіряють фахівцям 5 і 6 розрядів. Заробітна плата монтажника залежить від рівня його кваліфікації та присвоєного розряду. Відповідно, чим вища кваліфікація, тим вище оплата праці.

Чим займається монтажник?

Обов'язки і конкретні види робіт, які виконує монтажник ОВК, теж визначені стандартом. В їх число входять:

  • Приймання устаткування для майбутніх систем ОВК в момент його доставки на майданчик, контроль відповідності технічної документації;
  • Підготовка всіх компонентів, деталей, вузлів до монтажу з урахуванням особливостей проекту;
  • Монтаж систем, включно з виконанням робіт різного ступеня складності;
  • Проведення випробувань встановлених систем;
  • Регулювання параметрів систем ОВК та приведення їх у відповідність з проектними параметрами.

Системи вентиляції, кондиціонування, опалення бувають різними, і ступінь складності робіт також може мати відчутні відмінності. Будь-яка монтажна організація зацікавлена ​​в таких монтажників, які здатні виконати весь комплекс робіт, не допускаючи помилок, знайти правильні рішення в нестандартних ситуаціях, чітко дотримуватися діючих нормативів.

Що вміє хороший монтажник?

Тут мова йде не тільки про виконання норм, прописаних в стандартах, а й про теоретичні знання. Хороший монтажник ОВК повинен орієнтуватися в механіці і гідравліці, теплофізики та елементарної математики, технології металів, конструкції вентиляційних і кондиційних установок, параметрів температури і вологості в приміщенні.

Всі ці дисципліни включені в програми навчання монтажників ОВК. Інша справа, що не кожен майбутній фахівець старанно осягає всі ці науки, засвоює їх. Тим часом якість знань фахівці в подальшому може суттєво вплинути на оплату його праці.

Дуже важливу роль відіграє накопичений досвід. Зрозуміло, що на одних теоретичних знаннях можна побудувати кар'єру монтажника. У реальної діяльності трапляються різні ситуації, в тому числі нетипові, виникає необхідність підлаштовуватися під обставини або вимоги замовника.

До слова, вміння довести, що рішення, запропоноване замовником, не може бути реалізовано - це теж дуже корисна навичка для монтажника ОВК. Більш того, грамотний фахівець може не просто вказати на помилки і проблемні місця, але і запропонувати альтернативне рішення, що підходить для конкретних обставин.

Чи може монтажник ОВК добре заробляти?

Ось чому запити людей, які зовсім недавно почали працювати монтажниками ОВК, часто шокують керівників. Навіть якщо людина успішно закінчила навчальний заклад і отримав професію, справжнім фахівцем він стане тільки після деякого часу, після напрацювання певного стажу в даній сфері. Такий же підхід діє і в будь-який інший професійної діяльності.

Цей же нюанс призводить до типової ситуації в організаціях, які спеціалізуються на монтажі систем опалення, вентиляції, кондиціонування. На роботу влаштовується молодий спеціаліст, який намагається виконувати всі доручення керівництва, але не завжди може це зробити через брак досвіду.

Поруч з ним є більш досвідчені монтажники, у яких згодом можна навчитися всьому необхідному. Але молодій людині хочеться добре заробляти вже зараз. А, на думку керівництва, він цього поки не заслуговує. Та й платити новачкові таку ж зарплату, як і монтажникам з багаторічним досвідом, щонайменше, дивно.

Тоді співробітник вирішує, що начальство його недооцінює, «скупитися», просто не дає добре заробляти. Він звільняється, влаштовується на роботу в іншу компанію з надією на безбідне життя. Але дуже скоро ситуація повторюється, причому рівно з тих же причин.

Так може тривати до нескінченності. І весь той час, яке монтажник міг витратити на вивчення нюансів установки систем ОВК, ключових моментів, основних помилок та інших аспектів, він витрачає на звільнення, співбесіди, пошук роботи, суперечки з керівництвом. Таким шляхом неможливою дійти ні до рівня хорошого працівника, ні до високої зарплати.

Але є і ще одна важлива обставина. Далеко не в кожній фірмі існує прозора система нарахування зарплати. Є організації, де монтажники отримують тільки оклад, в інших компаніях прийнята оплата в залежності від обсягу виконаних робіт. Тим, хто хоче добре заробляти, необхідно заздалегідь дізнаватися всі ці нюанси, і тільки потім підписувати трудовий договір або контракт. З'ясувати, що цікавлять подробиці нескладно: досить поставити кілька запитань потенційним колегам.

Монтажник ОВК цілком може отримувати гідну зарплату, адже такі фахівці користуються попитом на ринку праці. Однак для цього потрібно мати високу кваліфікацію, достатній досвід, продовжувати удосконалюватися в професії. Таких працівників цінує керівництво будь-якої фірми і намагається утримати їх, в тому числі хорошими зарплатами, які варіюються на ринку України в діапазон 400-1200 USD.

Автор: Дмитро Ратієв
Дата публікації: 04.05.2021
Інші статті по темі
Инженерные системы

Інженерні системи в Україні - Електропостачання, Теплопостачання, вентиляція і кондиціонування, водопостачання і каналізація, Газопостачання, Зовнішнє освітлення, Зв'язок і охоронні системи.

Читати далi
Проектирование и монтаж инженерных систем

Кваліфікований персонал з великим досвідом і відповідальним ставленням до свого ремесла, виконає проектування і монтаж інженерних систем в Україні. Ціни і вартість послуг можна дізнатися після отримання технічного завдання.

Читати далi
Инжиниринговая компания Украина

Основним завданням інжинірингової компанії «Євроклімат-сервіс» є надання повного пакета комплексних послуг у сфері кондиціонування, опалення і вентиляції.

Читати далi
Как выжить на стройке в Украине? Смертельные случаи и их последствия.

Будівельний майданчик, це місце підвищеної небезпеки для співробітників монтажних організацій, тому контроль з боку охорони праці, є життєво важливою і відповідальною процедурою в Україні.

Читати далi
Девушки инженеры-строители, преимущества в профессии

Традиційно існують «жіночі» та «нежіночі» професії. Дівчата інженери та дівчата будівельники - багато хто відносить до другої групи інженерію, хоча прекрасна половина людства цілком успішно доводить протилежне.

Читати далi
.....